Facebook


Twitter


Instagram


FAQ

Ogólne

Co to jest rafting?

Rafting to turystyczna odmiana spływu rzecznego, do której można używać różnego rodzaju pontonów, tratw czy łodzi. Oferuję się go na wodach śródlądowych o różnym stopniu trudności, przystosowanym do potrzeb i możliwości pasażerów. Przełom Dunajca w międzynarodowej skali trudności rzek górskich (WW) jest oznaczony numerem 1. Na trasie spływu znajduję się jednak kilka miejsc gdzie fale dodają adrenaliny. 

Jak ubrać się na RaftingSpływ?

Powinieneś ubrać się wygodnie i na sportowo.  Najlepsze obuwie to adidasy lub tenisówki.  W upalne dni pamiętaj o kremie z filtrem UV.  KONIECZNIE ZABIERZ ZE SOBA UBRANIE I BUTY NA ZMIANĘ PO SPŁYWIE.  Każdy spływ to masa wody na ubraniu, przyda się również ręcznik 😉

Co mogę zabrać ze sobą na ponton/kajak?

Zabierz ze sobą tylko niezbędne rzeczy. W upalne dni koniecznie weź  wodę. Sprzęt elektroniczny może być zabrany na własną odpowiedzialność (dostaniecie od nas pokrowce wodoodporne).

Czy podczas spływu mogę opuszczać ponton/kajak i przybijać do brzegu?

Niestety na terenie Pienińskiego Parku Narodowego (Przełomu Dunajca) jest to zabronione. 

Chcemy wykupić rafting pontonem ale jest nas mniej niż wymagane 4 osoby czy możemy płynąć?

Zadzwoń śmiało, akurat możemy być w trakcie kompletowania grupy.

Czy mogę pożyczyć kajak i spłynąć Przełomem jeżeli nigdy wcześniej tego nie robiłem?

Jak najbardziej, należy jednak pamiętać, że kajaki pożyczamy Wam na własną odpowiedzialność i przed wypłynięciem musicie podpisać stosowne oświadczenie. Po wypożyczeniu od nas sprzętu każdy przechodzi krótkie szkolenie na temat zachowania kajaka na wodzie i sterowania nim. Jeżeli jednak nie czujesz się pewnie polecamy spływ w towarzystwie wykwalifikowanego instruktora lub szkolenie kajakowe. 

Czy mogę kąpać się w Dunajcu podczas spływu?

W Przełomie Dunajca obowiązuje całkowity zakaz kąpieli i nurkowania.

Czy mogę zabrać dziecko na spływ pontonem?

Tak, jak najbardziej. Pontony są bardzo stabilne nie ma możliwości wywrócenia się. Dodatkowo posiadamy mniejsze kamizelki dla Twoich dzieci.

Jak dojechać na spływ?

Przystań początkowa spływu (jak i miejsce gdzie wypożyczamy kajaki) znajduję się w Sromowcach Niżnych na ul. Pienińskiej 2. Pamiętaj jednak że na spływ możemy zabrać Was ze Szczawnicy lub możecie też dojechać na start wypożyczonym od nas rowerem. 

Czy lepiej jest dojechać na spływ własnym autem czy skorzystać z waszego transportu?

Jadąc samemu na spływ musisz przemyśleć kwestię powrotu po samochód do Sromowiec. Jadąc z nami zostawiasz samochód w Szczawnicy i tam też kończysz spływ. Problem z głowy 😉

Jaki sprzęt macie dostępny?

Cały nasz sprzęt został zakupiony na nowy sezon  2019, jest więc  nowy i posiada wszelkiej wymagane atesty. Spływamy na pontonach Robfin Hobit 400. Kajaki które pożyczamy są bardzo stabilne. Posiadają dwa osobne kokpity. Łódka wyposażona jest w wygodne siedziska z oparciami o regulowanym kącie nachylenia. 

Rezerwacje i płatność

Jak wygląda proces rezerwacji dostępny na stronie internetowej?

Proces rezerwacji jest bardzo prosty. Wybierasz interesującą Cię usługę, datę oraz liczbę osób. Po wysłaniu do nas formularza otrzymasz maila zwrotnego z przyjęciem zapytania oraz sugerowaną godziną rozpoczęcia usługi. Aby potwierdzić rezerwacje wystarczy że odpiszesz “TAK POTWIERDZAM’, wtedy otrzymasz od nas finalne potwierdzenie swojej rezerwacji. 

Jak dokonać rezerwacji dla większej grupy?

W przypadku grupy rezerwacji można dokonać w ten sam sposób w jaki dokonują go klienci indywidualni.

Jakie formy płatności są akceptowane w Active Move?

W dniu usługi akceptujemy płatność tylko gotówką. Możesz również zrobić przelew na nasze konto minimum 3 dni robocze przed datą spływu. 

Jak mogę zarezerować kajak/spływ?

Jest to bardzo proste. Możesz to zrobić poprzez formularz rezerwacyjny albo skontaktować się z nami telefonicznie, mailowo lub przez messendżera. Wszystkie kanały kontaktu są dobrze widoczne na stronie głównej 😉

Czy podczas dokonywania rezerwacji ponoszę jakiekolwiek koszty?

Przy dokonywaniu rezerwacji nie ponosisz żadnych kosztów.

Czy mogę odwołać zarezerwowany spływ?

Oczywiście możesz odwołać swoją rezerwację w dowolnym momencie. Jeżeli za nią zapłaciłeś zwrócimy Ci pieniądze. W przypadku grup które wpłaciły zaliczkę nie ma możliwości otrzymania jej zwrotu. 


biuro@activemove.pl


+48 603 175 462


+48 728 464 090